Naši partneři
BMI SYSTEM CZECH
Informační systémy budoucnosti

Jak funguje expirace záloh


EXPIREDATE a RETAINDAYS jako problém

Dnes jsem se svou skupinou posluchačů narazil na problém, který jsem nečekal. Mnozí z Vás jistě znají z MS SQL Serveru 2000 slovo EXPIREDATE, které se používá v příkazu BACKUP DATABASE pro to, aby přirozeně z backup umístění (backup device) mizely přestárlé backupy. Na MS SQL Serveru 2005 získalo EXPIREDATE kamaráda zvaného RETAINDAYS, ale také zcela nový význam. Celé se mi to nějak nezdá, a tak se pouštím do pokusu, jehož výsledek bude pokračováním tohoto článku. Stanovil jsem si termín do konce května, takže když v půli května článek nebude aktualizován, neváhejte mě bombardovat upomínkami.

S díky a přáním pěkného večera

Dropák
 
Tak jsme na to přišli

Pokus dokončen! Slíbil jsem, že vyzkoumám řízení expirace záloh, a tady je výsledek. Není pravdou, že backupy, jejichž expirace v backup setu vypršela, jsou přemazány, ale pokud použijete v příkazu BACKUP slovo INIT, a v backup setu, který se má inicializovat, jsou nějaké backupy, které jsou ještě "platné", MS SQL Server 2005 vyhlásí chybový stav, že nelze provést INIT backup setu, ve kterém jsou zálohy, které ještě nemají ukončenou retention period (retenční dobu).

Rozdíl mezi EXPIREDATE a RETAINDAYS pak spočívá v tom, že pomocí EXPIREDATE je nastaveno datum a čas ukončení platnosti zálohy, zatímco RETAINDAYS je nastavení počtu dní, po které bude záloha platná, a tento počet dní se bere od chvíla vykonání příkazu BACKUP.
 
Sdílejte tuto položku se svými přáteli
 
Související články
TOPlist